• Image Alt

نصب وراه اندازی محصولات سیتریکس

امروزه یکی از مهمترین مشکلات شبکه های جزیره ای (منظور شبکه هایی با چندین دفتر در نقاط مختلف جغرافیائی است که با انواع متفاوتی از پروتکل های شبکه به هم متصل شده اند) و برنامه هایی که در این شبکه ها در حال سرویس دهی هستند ، قطعی ناخواسته در شبکه میباشد. در این وضعیت امکان از دست رفتن قسمتی از اطلاعات وارد شده توسط کاربر و یا تناقض در اطلاعات ذخیره شده در پایگاه داده های نرم افزاری یک سازمان وجود دارد.

یکی از راهکارهای موجود برای رفع این مشکل استفاده از خطوطی کاملا امن با سرویس دهی در تمام طول شبانه روز ، در سال میباشد. متاسفانه پس از سال ها از راه اندازی ارائه خدمات ارتباطی و اینترنتی در کشور هنوز چنین سرویسی به طور کامل در اختیار کاربران قرار نمی گیرد. همچنین بر اساس آمار و شرایط موجود، ایران یکی از گران ترین کشورهای دنیا در ارائه خدمات ارتباطی و اینترنتی به مشتریان نسبت به کشورهای دیگر میباشد و این خود مشکل دیگری را برای تامین پهنای باند مناسب بوجود می آورد. 
اما راهکاری که مدتی است در دنیای IT برای رفع این مشکل مطرح شده است استفاده از تکنولوژی Remote Application است. این تکنولوزی اجازه دنبال کردن پروسه ورود اطلاعات به کاربران حتی پس از قطعی کامل در شبکه را می دهد. شرکت Citrix با استفاده از تکنولوژی مذکور و پروتکل فشرده سازی خاصی که تنها خود در اختیار دارد، می تواند مشکل محدودیت پهنای باند را مرتفع سازد و با توجه به این خصایص مورد توجه و استقبال عموم قرار گرفته است. این شرکت با پروتکل مخصوص به خود به نام ICA (Internet Citrix) آن چنان سطحی از فشرده سازی را ارائه کرده ، (طبق ادعای این شرکت برای اجرای یک نرم افزار مبتنی بر text مانند نرم افزارهای مالی در Citrix XenApp تنها به 20kb پهنای باند نیاز است) که حتی شرکتی مانند مایکروسافت را مجبور به شریک شدن و سرمایه گذاری در پروژه مذکور نموده است. این اتفاق در شرایطی رخ داده است که شرکت مایکروسافت چندی پیش در زمینه Remote Application ها نرم افزار بسیار معروف App-V را معرفی کرده بود.

از طرف دیگر ماهیت بسیار خاص Remote Application ها به آنها قابلیت و مزایای بی شمار دیگری را می دهد. به عنوان نمونه یکی از مشکلات عمده شرکتها، مخصوصا شرکتهای فعال در کشور ، عدم استفاده از نرم افزارهای Web Base (اصطلاحا نرم افزارهائی هستند که بصورت متمرکز بر روی یک سرور قرار می گیرند و معمولا توسط Web Browser ها مانند Internet Explorer قابل دسترسی هستند) یا همان Windows Base Application میباشد که تبدیل و تغییر آنها به سرویس های وب بسیار زمانبر و پر هزینه میباشد و در صورت عدم تغییر آنها هزینه زیادی صرف نگهداری و پشتیبانی (نصب و راه اندازی به ازای هر کاربر) از آنها خواهد شد. با استفاده از تکنولوژی مذکور تمامی نرم افزارهای Windows Base Application بر روی سرور نصب و راه اندازی خواهند شد و بوسیله Web Browser ها قابل دسترس قرار خواهند گرفت. بدین وسیله امکان دسترسی به کلیه نرم افزارها در کل سازمان و یا خارج از آن بوسیله اینترنت و با کمترین زمان و هزینه میسر خواهد شد. 
همچنین بسیاری از نرم افزارهای موجود، براساس خصوصیت تحت شبکه بودن، قابلیت ها و امکانات خاصی را به کاربران ارائه می نمایند و در صورت به اشتراک گذاشته شدن اطلاعات در شبکه معنا پیدا خواهند کرد. (مانند نرم افزار Primavera ، نرم افزاری برای کنترل پروژه که بایستی بین چندین نفر در سازمان به اشتراک گذاشته شود) اما با توجه به هزینه بالای این گونه نرم افزارهای جهت تهیه نسخه تحت Web و یا تحت شبکه آنها، امکان دستیابی به آنها وجود ندارد که با توجه به قابلیت نرم افزار Citrix امکان به اشتراک گذاری آنها با کمترین زمان و هزینه میسر میباشد. 

مزایا استفاده از نرم افزار Citrix در سازمان شما
• امکان دسترسی به کلیه نرم افزارهای تحت شبکه ، Windows Base و تحت وب از طریق شبکه اینترانت و اینترنت
• به اشتراک گذاری آسان و سریع اطلاعات
• امکان ایجاد شرایط دور کاری
• کاهش هزینه های توسعه و نگهداری زیر ساخت سخت افزاری
• بدون نیاز به نصب نرم افزار بر روی دستگاه کاربران
• آنلاین بودن سیستم و مشاهده تمامی اطلاعات برای تمامی کاربران به صورت بر خط
• قابلیت کنترل کاربران در حال استفاده از نرم افزارها و تنظیم سطوح دسترسی
• اضافه کردن لایه های امنیتی و load balancing به زیر ساخت تمامی برنامه ها
• افزایش توانایی سرویس دهی در حجم بالا
• عدم نیاز به پهنای باند زیاد
• راه اندازی سریع و آسان
• کاهش هزینه های نگهداری و پشتیبانی نرم افزارهای سازمانی
• امنیت بالا
• پشتیبانی کامل از زیرساخت سخت افزاری موجود


جهت درخواست لیست قیمت ارائه خدمات با واحد فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.